Przedstawiciele Kraków Airport pochwalili się nowym połączeniem lotniczym miedzy stolicą Małopolski a Paryżem, jednym z najbardziej popularnych i romantycznych miast na świecie.

O 11:20 na Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice wyląduje inauguracyjny lot linii Air France z Paryża. Z kolei o 12:30 z Polski wystartuje lot powrotny na lotnisko im. Charlesa de Gaulle’a w stolicy Francji.

Wcześniej linią Air France można było polecieć w Polsce tylko z Warszawy i Wrocławia.

Nowe połączenie miało zostać wprowadzone już w marcu, ale zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa. Od piątku 3 lipca będzie już jednak można z niego skorzystać każdego dnia.

Ułatwienie dla podróżnych

Paryskie lotnisko jest jednym z największych portów w Europie i oferuje dostęp do niemal 200 kierunków w 92 różnych krajach.

fot. Tanie Loty

Jak zapewniają przedstawiciele Kraków Airport, będzie to spore ułatwienie dla podróżnych, którzy chcą polecieć dalej np. do Nowego Jorku, Montrealu, Singapuru, Tokio itp.

Jest to także dobry znak dla branży lotniczej, która powoli jest odmrażana.

Przypomnij sobie o: Żłobki w mieście odmawiają już przyjęć. Co się stało

Jak informował portal Życie: Nowe zasady parkowania na parkingu przy jednym z krakowskich szpitali. Pacjenci uważają to za absurd

Portal Życie Kraków pisał również o: Małopolska: potwierdzono koronawirus u kolejnych osób. Sanepid podaje dane na piątek