Klienci Banku mogą być spokojni

Pracownik jednego z Krakowskich banków ( PKO BP) otrzymał pozytywny wynik na COVID-19. W następnym dniu na drzwiach banku zawisła informacja o tym, że jest on nieczynny. Powodu brak. Siedziba PKO BP była nieczynna do końca miesiąca. Sanepid odniósł się do zaistniałej sytuacji.

Zakażony wirusem to 26 letni mężczyzna, w momencie zawiadomienia o jego wyniku pozytywnym sanepid wystawił pismo do dyrektora banku o szczegółową liste osób z którymi pracownik mógł mieć kontakt. Zostało również złożone zapytanie na temat przestrzegania środków bezpieczeństwa związane z COVID-19.

Dyrektor banku w odpowiedzi na pismo od sanepidu odpowiedział, że pracownik z pozytywnym wynikiem na koronawirusa ostatni raz w pracy pojawił się 17 lipca, kilka dni później pojawił się w placówce z wypowiedzeniem. Wtedy styczność miał z około 4 osobami które były pracownikami banku PKO BP. Spotkanie odbyło się z zachowaniem odpowiedniej odległości, oraz z zasadami bezpieczeństwa jakie teraz panują. Uspokaja dyrektor oddziału. Wszyscy pracownicy banku zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem zostały w oddziale banku zastosowane, i zarażenie się COVID-19 przez pozostałych pracowników było nie możliwe.

Zajrzyj tutaj:Niezwykle istotna informacja dla klientów sklepu „Biedronka”. Oszuści masowo wykorzystują dane kupujących

Zainteresuje Cię:Całkiem nowe, nieznane dotychczas nagranie z księżną Dianą pojawiło się właśnie w sieci. Internauci są rozbawieni do łez

Przeczytaj też tutaj:Premier Mateusz Morawiecki martwi się i apeluje o noszenie maseczek. O co chodzi