Kończą się prace inwestycyjne w ramach projektu "Wschodnia część Parku Miejskiego Bagry Wielkie". W jego ramach dostaliśmy już nową plażę i kąpielisko, która umiejscowiono na terenie między ul. Bagrową, Kozią oraz torami kolejowymi w rejonie kładki.

Ładniej, bezpieczniej, przyjemniej

Teren miał zostać oddany do użytku mieszkańców i turystów jeszcze przez wakacjami, ale niestety nie wyrobiono się z tym terminem. Prace potrwają jeszcze kilka tygodni.

fot. Gazeta Krakowska

Samą plażę oficjalnie otwarto raptem kilka dni temu pod koniec sierpnia umożliwiając przynajmniej skorzystanie jeszcze przed końcem lata i złapanie ostatnich ciepłych promieni słońca.

fot. Gazeta Krakowska

Plaża jest czysta i ładna zatem warto było trochę poczekać. Dzięki nowemu kąpielisku nad Bagrami nie będzie też już ścisku, który w gorące dni doskwierał tu wielu wypoczywającym. Do tego kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR między 9:00 a 16:00.

Również dojazd jest bardzo łatwy. Z centrum miasta można się tu dostać tramwajem nr 11 i 20.

fot. Gazeta Krakowska

Co jeszcze w ramach inwestycji?

Oprócz plaży, ramach inwestycji zaplanowano jeszcze tężnię, przebudowę chodników, instalację oświetlenia, zainstalowanie monitoringu oraz postawienie ławek, siedzisk, stojaków na rowery itp.

fot. Gazeta Krakowska

To też może cię zainteresować: Kraków: nowe ognisko koronawirusa w województwie. W ważnym dla mieszkańców i turystów miejscu potwierdzono już kilkadziesiąt zakażeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: mieszkańcy nie chcą ogrzewalni dla bezdomnych: „Inwestycja ta godzi w interesy i bezpieczeństwo mieszkańców”

O tym się mówi: Kraków: urzędnicy zapowiadają zmiany w ustawieniach sygnalizacji świetlnych na kilku ulicach. Mogą wystąpić utrudnienia