Małopolska policja opublikowała dane odnośnie bezpieczeństwa na drodze w ostatnich miesiącach. Jak się okazuje te wakacje nie należały tutaj do spokojnych.

Kilkaset wypadków

Zgodnie ze statystykami, od 26 czerwca do 31 sierpnia na małopolskich drogach doszło do aż 568 wypadków drogowych.

Łącznie straciło życie w nich 35 osób, a 587 kolejnych zostało rannych. Policjanci zwracają uwagę, że choć jest nieco lepiej niż w ubiegłym roku, to te dane nadal są bardzo negatywne.

Dla porównania wypadków było mniej o 43, ale zginęły 3 osoby więcej.

Liczne kontrole

Policja przeprowadziła też liczne kontrole na drogach. Skontrolowano ponad 92 tys. pojazdów ujawniając aż 81 007 różnego rodzaju wykroczeń, m.in. przekraczanie prędkości, wyprzedzanie w niedozwolony sposób, nieprawidłowy przewóz dzieci, zły stan techniczny pojazdu itp.

fot. interia.pl

Nadal też szokują statystyki pijanych kierowców. Policjanci wykryli aż tysiąc nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Łącznie zatrzymano aż 1204 prawa jazdy oraz 4528 dowody rejestracyjne.

To też może cię zainteresować: Kraków: nowa plaża na Bagrach jest już oficjalnie otwarta. Ma być ładniej, bezpieczniej i przyjemniej [ZDJĘCIA]

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: mieszkańcy nie chcą ogrzewalni dla bezdomnych: „Inwestycja ta godzi w interesy i bezpieczeństwo mieszkańców”

O tym się mówi: Kraków: urzędnicy zapowiadają zmiany w ustawieniach sygnalizacji świetlnych na kilku ulicach. Mogą wystąpić utrudnienia