V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie złożyło wniosek o przejście na zdalny tryb nauczania. Prośba została uznana przez wielu uczniów i rodziców za potwierdzenie obecności koronawirusa w placówce.

Jak się okazuje, wniosek nie ma nic wspólnego z pandemią. Dyrekcja tłumaczy, że powodem jest po prostu przedłużający się remont prowadzony w szkole.

„Dementuję informację o koronawirusie. Władze szkoły zawnioskowały do nas o możliwość wprowadzenia zdalnego nauczania z powodu przedłużającego się remontu w placówce” – wytłumaczyła dyrektorka wydziału edukacji urzędu miasta w komentarzu dla Gazet Krakowskiej.

Obecnie urzędnicy analizują złożony wniosek.

fot. wikipedia.pl

W województwie małopolskim mamy zaledwie 22 szkoły na 4860, w których wprowadzono inny tryb pracy. Tylko siedem z nich jest zamkniętych i prowadzi całkowicie zdalne nauczanie.

To też może cię zainteresować: Małopolska: ogniska koronawirusa się rozszerzają. Trudna sytuacja w przedszkolach, szkołach, domach pomocy społecznej i zakonach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: trwają prace na sieci wodociągowej. Zaplanowano przerwę w dostawie wody na dzisiaj i jutro w kilku lokalizacjach

O tym się mówi: Kraków: pod miastem powstaje „latająca stodoła”. Jak będzie wyglądał ten surrealistyczny dom