Trzy przypadki wirusa SARS-CoV-2 zostały potwierdzone

w Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie. Z tego powodu zdecydowano o tymczasowym zamknięciu bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa dla wiernych.

„Osoby, które miały z nimi kontakt, przebywają w izolacji. Reszta mieszkańców naszego domu także zachowuje środki ostrożności. Z troski o wiernych przełożeni nie czekając na wytyczne Powiatowego Inspektora Sanitarnego podjęli decyzję o zamknięciu świątyni” – poinformował o. Mika, minister Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie.

Bazylika zamknięta będzie na razie do soboty 19 września. Msze święte będą odprawiane zgodnie z rozpiska i transmitowane online poprzez bazylikaserca.pl.

Prawie 100 zakażonych sióstr zakonnych w Krakowie

Głośno też dalej jest o wykryciu koronawirusa u 51 sióstr ze Zgromadzenia Felicjanek w Krakowie oraz 45 ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Z kolei kwarantanną objęto 56 kolejnych zakonnic, a 10 nadzorem epidemiologicznym.

Z tego powodu zdecydowano o tymczasowym zamknięciu dwóch prowadzonych przez nich szkół.

fot. pixabay

To też może cię zainteresować: Kraków: panika w V Liceum Ogólnokształcącym. Wniosek szkoły o możliwość zdalnego nauczania sugerował ognisko koronawirusa. Powód jest jednak zupełnie inny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: ponad setka nowych zakażeń w województwie. Z powodu koronawirusa odeszły też kolejne cztery osoby

O tym się mówi: Kraków: pod miastem powstaje „latająca stodoła”. Jak będzie wyglądał ten surrealistyczny dom