We wtorek sanepid poinformował o 121 nowych przypadkach COVID-19 w województwie małopolskim.

13 z nich odnotowano w powiecie olkuskim gdzie rozwinęły się dwa ogniska koronawirusa związane w większości z placówkami opiekuńczo-edukacyjnymi.

Chodzi tu o przedszkole w Bukownie i IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu.

Jak tłumaczą służby, to może nie być koniec kiepskich dla tego regionu informacji ponieważ sytuacja jest rozwojowa i trwają testy w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Zakażeń może być jeszcze więcej.

Sanepid prowadzi działania

We wtorek służby informowały o 17 przypadkach koronawirusa w Miejskim Przedszkolu w Bukownie.

fot. mpbukowno.pl

Zakażeni przebywają w izolacji domowej, a placówka przeszła już na tryb zdalny nauczania, który będzie obowiązywał przynajmniej do 25 września. Z kolei przedszkolaki i ich rodzice zostali objęci kwarantanną.

Sanepid podjął również działania w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. Tam na razie zakażenie potwierdzono u jednej osoby, ale z powodu licznych powiazań rodzinnych z pracownikami przedszkola z Bukownie, cała jedna klasa została objęta kwarantanną.

To też może cię zainteresować: Kraków: kolejne już ognisko koronawirusa w zakonie spowodowało zamkniecie kościoła. Gdzie odkryto nowe zakażenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: panika w V LO. Wniosek szkoły o możliwość zdalnego nauczania sugerował ognisko koronawirusa. Powód jest jednak zupełnie inny

O tym się mówi: Kraków: pod miastem powstaje „latająca stodoła”. Jak będzie wyglądał ten surrealistyczny dom