Liczba zakażeń od początku pandemii przekroczyła już 75 tysięcy, a tym dziewięć w województwie małopolskim. W związku z tym, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na nową strategię walki z koronawirusem, zwłaszcza w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym.

Leczenie osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało podzielone na trzy poziomy. W Małopolsce do poziomu pierwszego zaliczono 23 szpitale, w których utworzono izolatki dla pacjentów z objawami koronawirusa.

W przypadku wyniki pozytywnego, dana osoba następnie zostanie skierowana do placówki poziomu drugiego, których w województwie jest pięć. Są to:

- Szpitalny Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnawskiej,

- Szpital św. Anny w Miechowie,

- Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu,

- Szpital im. Żeromskiego w Krakowie,

- Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie.

Pacjenci, którzy wymagają wysokospecjalistycznego leczenia trafią w Małopolsce do Szpitalu Uniwersyteckiego w Krakowie, który znalazł się wśród dziewięciu placówek w całym kraju w poziomie trzecim.

fot. interia.pl

Nowe punkty pobierania wymazów

Utworzono też dwa kolejne punkty, w których można pobrać wymaz do testu w kierunku SARS-CoV-2. Obecnie w województwie jest ich już 22.

To też może cię zainteresować: Małopolska: meteorolodzy zapowiadają załamanie pogody. Co nas czeka w najbliższych dniach według prognozy IMGW

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: to już pewne. Miasto podwyższa ceny za wywóz śmieci. Brak ich segregacji może sporo nas kosztować

O tym się mówi: Kraków: policjanci znaleźli nieprzytomną kobietę w lesie. To zaginiona 39-latka. Co się wydarzyło