W sobotę, 19 września, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała, że w ciągu ostatniego dnia stwierdzono 150 nowych przypadków zakażenia COVID-19. To znaczy wzrost osób zarażonych.

Dane pokazują, że od początku epidemii stwierdzono 9293 przypadków zakażenia. W ciągu ostatniej doby doszło do nagłego przyrostu. Przybyło 150 nowych osób zakażonych, a jedynie 125 wyleczonych. Obecnie w województwie małopolskim jest 1973 stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 324 osoby wśród nich jest hospitalizowanych, a najwięcej z nich – 258, przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Nie ma informacji o zwiększeniu się liczby zgonów spowodowanych wirusem COVID-19. Od początku pandemii stwierdzono 170 przypadków.

Może cię zainteresować także: Awaria "Czajki": próby przesyłowe rurociągu na Wiśle. Kiedy ścieki przestaną płynąć do rzeki

W tym tygodniu także: Zaskakująco dobre wieści dla wielu emerytów. Dla najbardziej ubogich wartość emerytury wzrośnie. Ile będzie wynosić świadczenie w następnym roku