Dzisiaj jest pierwszy dzień roboczy, w którym kierowcy w Krakowie mogą przekonać się o skali utrudnień związanych z prowadzonymi pracami na ulicy Opolskiej.

Od soboty 19 września obowiązuje tu zmieniona organizacja ruchu na 250 metrowym odcinku ulicy Opolskiej od skrzyżowania z ul. Pleszowską do stacji benzynowej w kierunku zachodnim.

Północna jezdnia arterii jest zamknięta, a ruch odbywa na pasach jezdni południowej. Jeden pas poprowadzi w stronę Nowej Huty, a dwa pozostałe w kierunku zachodnim.

Korki i utrudnienia

Jak poinformowało Radio Kraków, poranny korek w kierunku Nowej Huty zaczynał się już kilkaset metrów przed parkiem Krowoderskim. Nieco lepszą sytuację mają kierowcy jadący w drugą stronę.

Utrudnienia są zauważalne również na drogach dojazdowych do ul. Opolskiej.

O czym trzeba pamiętać?

Przypominamy, że kierowców obowiązuje zakaz skrętu w lewo z ul. Opolskiej w ul. Pleszowską oraz zakaz skrętu w lewo z ul. Pleszowskiej w ul. Opolską.

Z kolei dojazd do osiedli przy ulicach Nad Sudołem i Szopkarzy jest możliwy poprzez ul. Wyki, ul. Pachońskiego, ul. Białoprądnickią.

fot. ZDMK

Zmiany w ruchu są spowodowane trwającą budową linii tramwajowej do Górki Narodowej oraz pierwszym etapem powstającej wykonania sieci ciepłowniczej, która ma zasilać całą dzielnicę Prądnik Biały.

Utrudnienia mają potrwać przynajmniej do grudnia tego roku.

To też może cię zainteresować: Na Prądniku Czerwonym powstaje nowy park. Kiedy będzie można go zobaczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Koniec Dolnych Młynów. Ostatni weekend uwielbianego miejsca

O tym się mówi: Elektryczną hulajnogą między samochodami. Niebezpieczne zachowanie mężczyzny na ulicach Krakowa. Jak się skończyło