Kilka dni temu nad Tauron Areną Kraków można było zauważyć policyjny śmigłowiec. Na dachu były obecne także specjalne służby z zakresu antyterroryzmu.

Poinformowano właśnie, ze nie doszło tam do żadnego niebezpiecznego incydentu, a jedynie zdecydowano się przeprowadzić specjalne ćwiczenia w wypadek pojawienia się sytuacji kryzysowej w Krakowie.

„Kontrterroryści ćwiczyli m.in. zjazd ze śmigłowca na linach osobistych i pokładowych w terenie, gdzie istnieje potrzeba desantowania większej liczby funkcjonariuszy, a także zjazd na ograniczoną przestrzeń np. platformę. Są to umiejętności przydatne podczas działań bojowych i ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną czy awarią techniczną” – tłumaczy przedstawiciel małopolskiej policji.

W ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie.

Zdjęcia z tej akcji można zobaczyć poniżej:

fot. małopolska policja

fot. małopolska policja

fot. małopolska policja

To też może cię zainteresować: Kraków: Kiepski początek tygodnia dla kierowców z korkami i utrudnieniami. Od dzisiaj zamknięta jest jedna z ulic

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Koniec Dolnych Młynów. Ostatni weekend uwielbianego miejsca

O tym się mówi: Elektryczną hulajnogą między samochodami. Niebezpieczne zachowanie mężczyzny na ulicach Krakowa. Jak się skończyło