Służby podały, że w ciągu ostatniej doby w województwie małopolskim potwierdzono aż 205 nowych przypadków koronawirusa.

Pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 otrzymały 32 osoby z powiatu myślenickiego, 30 z nowotarskiego, 24 z Krakowa, 22 z powiatu wadowickiego, po 15 z powiatów nowosądeckiego oraz krakowskiego, 13 z chrzanowskiego, 9 z tatrzańskiego, po 6 z Nowego Sącza oraz powiatu suskiego, 5 z olkuskiego, po 3 z powiatów: wielickiego, tarnowskiego, proszowickiego, miechowskiego, oświęcimskiego, bocheńskiego i limanowskiego, po 2 osoby z Tarnowa i powiatów dąbrowskiego oraz gorlickiego, a także jedna z powiatu brzeskiego.

Zmarła też 195 osoba zakażona koronawirusem. Jest to 89-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która leczona była w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Łącznie od początku pandemii zakaziło się w Małopolsce 11 216 osób. Aktualnie aktywnych i niewyleczonych jeszcze zakażeń jest 2370, z czego aż 419 osób jest obecnie hospitalizowanych.

To też może cię zainteresować: Kraków: trudna sytuacja Szpitala Uniwersyteckiego, do którego trafiają pacjenci z koronawirusem. Niedługo zacznie brakować miejsc

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Małopolska: IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami. Co jeszcze znalazło się w prognozie na środę

O tym się mówi: Kraków: dobra wiadomość dla podróżnych. Zwiększy się częstotliwość połączeń