Zarząd informuje, aby zachowywać należytą ostrożność w związku z epidemią i stosować się do zaleceń sanitariatu. Apeluje, by mieszkańcy nie odbywali wizyt osobistych w biurach. Informacje można uzyskać telefonicznie lub mailowo ([email protected]) z danym biurem w godzinach otwarcia biura (pon.- piąt. 7:30 – 15:30) oraz poprzez wyszukiwarkę grobów, która znajduje się na stronie internetowej Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie (https://zck-krakow.pl/ ).

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie wydał również apel w związku ze zbliżającymi się obchodami dnia Wszystkich Świętych. Ze względu na wzmożony ruch na cmentarzach, informują: Zdajemy sobie sprawę, że dla większości z Państwa tego rodzaju czynności stanowią nieodłączny rytuał związany uroczystościami listopadowego Święta Zmarłych. W obecnej jednak sytuacji nie powinny nam one przesłonić trwającego stanu epidemii i zagrożeń z nią związanych. Zdajemy sobie sprawę, że w naszej kulturze istnieje utrwalona tradycja odwiedzania w tym dniu grobów bliskich. Cmentarze w dniu Wszystkich Świętych gromadzą rzesze osób nieporównywalną z żadnym innym dniem w roku. Niestety gest ten, choć niewątpliwie jest wyrazem oddawania kultu i pamięci zmarłemu, wiąże się także z niebezpieczeństwami związanymi z panującym obecnie zagrożeniem epidemiologicznym i ryzykiem zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Proszą, by rozważyć odwiedzanie grobów w innym terminie i stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głownego Inspektora Sanitarnego.

Może cię zainteresować: Synoptycy nie mają wątpliwości, w przyszłym tygodniu szykuje się zmiana pogody. Nie każdemu może się to spodobać

W ,,Zycie.news" pisaliśmy także: Traumatyczna historia kobieta ugryzionej przez robaka w trakcie prac ogrodowych. W kilkanaście godzin po powrocie do domu trafiła na stół operacyjny