Procedura umożliwiająca elektroniczne zakupienie abonamentu jest nadal możliwa. Została uruchomiona w czasie zamknięcia biura Strefy Płatnego Parkowania.

Aby móc zakupić abonament należy wypełnić wniosek i wraz z załącznikami wysłać na adres mailowy: [email protected] Abonament będzie ważny tylko do 6 miesięcy.

Zakupienie abonamentu parkingowego typu „K”, „I”, „N”, „M”, „A” oraz „Z” , może być sfinalizowane elektronicznie. Po zapoznaniu się z procedurą i zgodnie z nią przesłać skany dokumentów z wnioskiem na [email protected] – maksymalny rozmiar załącznika 10 MB. Abonament zakupiony w formie elektronicznej może być ważny maksymalnie 6 miesięcy. Przed wysłaniem należy sprawdzić okres ważności abonamentu. z uwagi na zawieszenie funkcjonowania OPP w okresie od 16 marca do 3 maja br. – abonamenty zostały automatycznie wydłużone o 49 dni

Każdy wniosek jest weryfikowany przez pracowników biura. W razie potrzeby należy dosłać odpowiednie dokumenty. Pozytywna weryfikacja mieszkańca skutkuje otrzymaniem drogą mailową informacji dotyczących płatności. Abonamenty typu “K” i “Z” nie będą wydawane identyfikatory do umieszczenia za przednią szybą pojazdu.

Złożenie wniosku nie musi oznaczać otrzymania abonamentu. Wydanie następuje po 2 tygodniach od złożenia wniosku. Płatności należy dokonać poprzez przelew bankowy, a numer konta zostaje przesłany po weryfikacji wniosku.

Zakup abonamentów ogólnodostępnych jest możliwy za pośrednictwem e-sklepu –eabonamenty.mi.krakow.pl

Może cię zainteresować: Seniorzy rezygnują z pobierania emerytury "do ręki". Kto na tym traci najbardziej

W tym tygodniu także: Mateusz Morawiecki odwołał swoją tygodniową samoizolację. Co się stało