Dzisiaj, w czwartek 22 października, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Sanktuarium na tzw. "Białych Morzach" w Krakowie zaplanowano specjalne uroczystości.

Plany zweryfikowała jednak pandemia koronawirusa i umieszczenie Krakowa w czerwonej strefie z powodu wysokiej liczby zakażeń.

Jak będą wyglądać dzisiejsze uroczystości?

Program odpustu został dostosowany do aktualnie obowiązujących wymogów sanitarnych.

„Zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami powierzchnia Sanktuarium pozwala na jednoczesne przebywanie w nim maksymalnie 515 uczestników liturgii. Pragniemy zaznaczyć, że nad przestrzeganiem tego limitu i wspomnianych wyżej zasad bezpieczeństwa szczególnie w dniu odpustu czuwać będą służby porządkowe Sanktuarium” – można przeczytać w komunikacie.

fot. Gość Niedzielny

Wszystkie msze będą transmitowane poprzez stronę internetową, a liturgia pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego i z homilią kard. Stanisława Dziwisza o godzinie 17:00 dodatkowo jeszcze przez TVP3.

Sanktuarium prosi wszystkich wiernych o przestrzeganie nakazów, w tym zakrywanie nosa i ust, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznego dystansu od innych.

To też może cię zainteresować: Kraków: nerwowo w pojazdach komunikacji miejskiej. Liczne awantury, interwencje straży miejskiej oraz kontrole policji pokazują jak wygląda obecna sytuacja

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Kraków: ognisko koronawirusa w Urzędzie Miasta. Zakaziło się już kilkadziesiąt osób, a sytuacja jest niepokojąca

O tym się mówi: Kraków: trudna sytuacja w Narodowym Instytucie Onkologii. Wstrzymano przyjęcia do dwóch klinik