Ksiądz Czesław Sandecki był proboszczem parafii w Czyżynach przez 10 lat. Od 8 października przebywał na kwarantannie. Z powodu ciężkich dolegliwości trafił do szpitala.

Na stronie internetowej parafii ogłoszono - "Z wielkim smutkiem i bólem, ale z chrześcijańską nadzieją przekazujemy informację, iż nasz kochany Proboszcz ks. Prałat Czesław Sandecki odszedł dzisiaj, w niedzielę 25 października, do domu Ojca. Prosimy o modlitwę"

Ksiądz Czesław Sandecki urodził się 1959 roku w Krakowie. Przyjął święcenia kapłańskie w 1985 roku. Pracował z dziećmi w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, był także wizytatorem katechetycznym w rejonie Kraków-Centrum. W 2004 roku obronił pracę doktorską pod tytułem "Katecheza szkolna a religijność polskich studentów"

Ksiądz był także dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich im. Świętej Rodziny w Krakowie. Po kadencji powrócił do kurii - najpierw do Wydziału Katechetycznego, a następnie do Wydziału ds. Duszpasterstwa Ogólnego, którym kierował. Posługiwał także m.in. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie.

Trzecią parafią w jego życiu kapłańskim, do której został posłany w 1990 roku jako wikariusz, była parafia św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, gdzie pracował 3 lata. W 2010 roku został tam proboszczem.

Był nominowany do tytułów Filantrop Krakowa i Proboszcz Roku Małopolski.

Może cię zainteresować:Widzowie "Pytania na Śniadanie" są oburzeni. Ważny problem został zupełnie przemilczany przez prowadzących

W tym tygodniu także: Czy kościoły będą zamknięte z powodu epidemii koronawirusa? Wprowadzono nowe obostrzenia